Centrum Nauki i Sztuki
Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi

W dniu 21 lutego 2018 r. (środa) o godz. 11.00 w Kinie 3D rozpocznie się spotkanie z Wojciechem Niewiarowskim, autorem książki pt. "Artysta u progu kariery zawodowej", połączone z prezentacją książki.

Serdecznie zapraszamy!

26 stycznia przypadają sto dwudzieste urodziny Katarzyny Kobro. Z tej okazji w hołdzie artystce w Bibliotece ASP odbędą się symultanicznie performanse typu „sculpture park” z udziałem: Eweliny Figarskiej, Elizy Gawrjołek, Anny Jeglorz, Bogny Juchnowicz, Oli Kacperskiej, Oli Kozioł i Gabrieli Porady.

W środę 24 stycznia 2018 r. w Galerii Hol Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi odbył się wernisaż wystawy PRIME STAGE 2017 połączony z uroczystym wręczeniem nagród laureatom konkursu.

Wystawa “Chiado, Carmo i postać Fausta. Przemiana mitu w sztuce i sferze publicznej” prezentowana w Galerii Hol Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi (ul. Wojska Polskiego 121, Centrum Nauki i Sztuki, parter) otworzy serię pięciu międzynarodowych wystaw, które odbędą się pod tym tytułem w 2018 roku Lizbonie, Paryżu, Łodzi, Cuence i Grenadzie.

Zapraszamy na uroczyste otwarcie 8 stycznia 2018 roku o godzinie 12.00. Wystawa potrwa do 17 stycznia 2018 roku.

Pracownia Malarstwa i Działań Interdyscyplinarnych serdecznie zaprasza na spotkanie z performerami z Czech: Lenką Klodovą oraz Jiřím Surůvką, którzy opowiedzą o swoich działaniach. Spotkanie odbędzie się 13 grudnia (środa) 2017 r. o godz. 13.00 w sali kina 3D (Centrum Nauki i Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, ul. Wojska Polskiego 121, II piętro).

W dniach 30 listopada - 1 grudnia 2017 r. w ramach Eco Made Festival w Centrum Nauki i Sztuki odbywały się warsztaty adresowane dla dzieci ze szkół podstawowych. Łącznie w zajęciach uczestniczyło ponad 300 dzieci z z 12 łódzkich szkół.

Warsztatowe spotkanie z krótkim wykładem na temat ochrony środowiska, w połączeniu z myśleniem projektowym.

Projekt Re-cover to dwudniowe warsztaty, w trakcie których uczestnicy szyją przeciwdeszczowe kurtki z materiałów, które nie zostały użyte przy produkcji ubrań firmy PAJAK.Warszaty będą sie odbywały w Centrum Nauki i Sztuki ASP w Łodzi.

JM Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi prof. dr hab. Jolanta Rudzka Habisiak oraz autorzy – Jan Norbert Dubrowin, Juliusz Marweg i Henryk Trojan zapraszają na wernisaż wystawy “Potrójnie. Piotrków – Łódź – Piotrków”, który odbędzie się 16 grudnia 2017 r. (sobota) o godz. 17.00 w Galerii Hol Centrum Nauki i Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (parter, ul. Wojska Polskiego 121).

Ekspozycja będzie czynna od 11 do 28 grudnia 2017 r.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko