Centrum Nauki i Sztuki
Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi

9 stycznia 2019 r. (środa) w godzinach 12.00–14.00 w sali kina 3D (Centrum Nauki i Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, ul. Wojska Polskiego 121) Fundacja Artystyczna Podróż Hestii prowadzić będzie specjalny warsztat dla studentek i studentów, podczas którego będzie można nauczyć się, jak opisywać swoje osiągnięcia oraz projekty na potrzeby własnego portfolio, zgłoszeń konkursowych, profili rezydencji czy stypendiów. Każdy z nas kiedyś studiował, dlatego wiemy, że pisanie o sobie nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Formularze też mogą czasem przerażać i zdarza się, że nie wiadomo, jak i gdzie szukać informacji lub pomocy.

Czego się nauczysz?

  • przede wszystkim tego, że większość formularzy nie gryzie;
  • jak wysłać swoje zgłoszenie do konkursu APH;
  • jak zaprezentować swoją postawę twórczą szerszemu gronu odbiorców i krytyków;
  • jak merytorycznie opisać swoją artystyczną działalność;
  • na co zwracać uwagę w różnego rodzaju wnioskach zgłoszeniowych;
  • jak zainteresować swoją twórczością instytucje i podmioty zajmujące się przyznawaniem grantów czy stypendiów artystycznych.

Spotkanie i warsztat poprowadzi wieloletnia jurorka konkursu Artystyczna Podróż Hestii,Bogna Świątkowska - prezes Fundacji Nowej Kultury Bęc Zmiana, z którą zrealizowała szereg projektów interdyscyplinarnych. Współkuratorka i kuratorka wystaw, promotorka młodej sztuki polskiej, architektury oraz dizajnu.

Inicjujemy akcję, liczymy na Waszą reakcję. Do zobaczenia na warsztatach!

Szczegóły dotyczące warsztatu znajdziecie także na stronie Fundacji APH – organizatora 18. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii:artystycznapodrozhestii.pl

Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi
prof. Jolanta Rudzka Habisiak
ma zaszczyt zaprosić na otwarcie wystawy najlepszych dyplomów licencjackich
Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi – PRIME STAGE 2018.

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy „Recykling 100%”, prezentującej dzieła studentów z Pracowni Papieru, którzy przez ostatni semestr eksperymentowali z tworzeniem papieru z bananowca. Wernisaż wystawy odbędzie się 29 listopada 2018 r. (czwartek) o godz.12.00 w Galerii Lektorium (biblioteka ASP, budynek Centrum Nauki i Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, ul. Wojska Polskiego 121). Ekspozycja będzie czynna do 6 stycznia 2019 r.

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Tymoteusza Leklera, który odbędzie się w 13 grudnia 2018 r. (czwartek) o godz. 18.00 w Galerii HOL (Centrum Nauki i Sztuki Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, ul. Wojska Polskiego 121). Ekspozycję pt. “Nie ważne gdzie jestem” można oglądać w dn. 13 grudnia 2018 – 2 stycznia 2019 r.

Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi prof. dr hab. Jolanta Rudzka Habisiak ma zaszczyt zaprosić na finisaż wystawy Konkursu Hommage á la liberté.

Wydział Malarstwa i Rysunku Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi zaprasza 24 października 2018 o godz. 11.00 na spotkanie z Urban Forms w kine 3D Centrum Nauki i Sztuki (ul. Wojska Polskiego 121, II piętro) W programie projekcja filmów z realizacji murali w przestrzeni miejskiej, spotkanie z Prezes URBAN FORMS Teresą Latuszewską oraz z artystami łódzkimi, którzy z fundacją współpracują.

Na wystawie w Galerii Hol w dniach 16-22 października 2018 r. zaprezentowane zostaną wybrane okładki archiwalnych numerów magazynu ELLE, ukazując zmieniające się na przestrzeni kolejnych dekad kanony piękna, gusty, obyczaje społeczne i sposoby ich pokazywania.

Serdecznie zapraszamy na wystawę, nierozerwalnie związanego z modą rysunku żurnalowego, która jest zorganizowana w ramach Łodzi Young Fashion 2018.Sześciu autorów, którzy do perfekcji opanowali technikę tworzenia rysunków, wypracowując własny rozpoznawalny styl, zaprezentuje swoje prace, zdradzając tajniki warsztatu i przybliżając świat wielkiej mody. Ekspozycja będzie czynna w Galerii Hol (Centrum Nauki i Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, parter,ul. Wojska Polskiego 121) do 22 października 2018 r.

Wernisaż:17 października 2018, godz. 19.00
Miejsce:Galeria HOL, Centrum Nauki i Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, ul. Wojska Polskiego 121, parter

Wystawa dokumentuje ponad 50-letnią tradycję projektowania obuwia i galanterii skórzanej w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Po raz pierwszy zostaną zaprezentowane archiwalne prace studentów z początków działalności Pracowni i skonfrontowane z najnowszymi realizacjami.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko

MAŁY TEST