Wydział Tkaniny i Ubioru zaprasza, zainteresowanych studentów Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, na wykład i warsztaty pt. „Japońska sztuka pakowania przedmiotów - Furoshiki”, które poprowadzi profesor Tama Art University w Tokio, przewodnicząca International Textile Network Hiroko Watanabe.

Furoshiki- tradycyjna japońska chusta mająca wiele zastosowań. Idealna do pakowania małych przedmiotów, upominków, książek czy rzeczy codziennego użytku. Może być szalem, torbą zależnie od tego jak chcemy jej użyć.
Zapraszamy na to niecodzienne spotkanie z kulturą Japonii.

Warsztaty odbędą się 1 czerwca 2016 r. o godz. 14.40 - 16.00 (pracownia komputerowa, II piętro, Centrum Nauki i Sztuki, ul. Wojska Polskiego 121).

Ilość miejsc ograniczona.