20 maja 2017 r. w Centrum Nauki i Sztuki ASP w Łodzi odbyły się warsztaty „Dzieci a miasto”, organizowane przez działające przy Wydziale Wzornictwa i Architektury Wnętrz koło naukowe „KOŁOdoKWADRATU”. Zajęcia odbyły się w ramach I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „odBUDOWA2017”. Uczestnikami były dzieci ze stowarzyszenia „Społecznie Zaangażowani”.

Podczas warsztatów dzieci wysłuchały wykładu „ABC miasta” przygotowanego przez Panią Edytę Skibę, przygotowały makietę wymarzonego podwórka, a także zbudowały miasto z kartonowych modułów.

Był to pierwszy blok warsztatów odbywających się w ramach wydarzenia "odBUDOWA2017". Drugi blok, skierowany do studentów łódzkich uczelni, odbędzie się już 3 czerwca 2017 r.