9 stycznia 2019 r. (środa) w godzinach 12.00–14.00 w sali kina 3D (Centrum Nauki i Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, ul. Wojska Polskiego 121) Fundacja Artystyczna Podróż Hestii prowadzić będzie specjalny warsztat dla studentek i studentów, podczas którego będzie można nauczyć się, jak opisywać swoje osiągnięcia oraz projekty na potrzeby własnego portfolio, zgłoszeń konkursowych, profili rezydencji czy stypendiów. Każdy z nas kiedyś studiował, dlatego wiemy, że pisanie o sobie nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Formularze też mogą czasem przerażać i zdarza się, że nie wiadomo, jak i gdzie szukać informacji lub pomocy.

Czego się nauczysz?

• przede wszystkim tego, że większość formularzy nie gryzie;
  • jak wysłać swoje zgłoszenie do konkursu APH;
  • jak zaprezentować swoją postawę twórczą szerszemu gronu odbiorców i krytyków;
  • jak merytorycznie opisać swoją artystyczną działalność;
  • na co zwracać uwagę w różnego rodzaju wnioskach zgłoszeniowych;
  • jak zainteresować swoją twórczością instytucje i podmioty zajmujące się przyznawaniem grantów czy stypendiów artystycznych.

Spotkanie i warsztat poprowadzi wieloletnia jurorka konkursu Artystyczna Podróż Hestii,Bogna Świątkowska - prezes Fundacji Nowej Kultury Bęc Zmiana, z którą zrealizowała szereg projektów interdyscyplinarnych. Współkuratorka i kuratorka wystaw, promotorka młodej sztuki polskiej, architektury oraz dizajnu.

Inicjujemy akcję, liczymy na Waszą reakcję. Do zobaczenia na warsztatach!

Szczegóły dotyczące warsztatu znajdziecie także na stronie Fundacji APH – organizatora 18. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii:artystycznapodrozhestii.pl