J. M. Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, prof. Jolanta Rudzka Habisiak serdecznie zaprasza na otwarcie retrospektywnej wystawy grafik prof. Jerzego Leszka Staneckiego. Wernisaż wystawy odbędzie się 02 października 2014 roku o godz. 13.00 w holu Centrum Promocji Mody i Centrum Nauki i Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (wejście od ul. Pankiewicza i al. Palki).

Jerzy L. Stanecki – urodzony 13 maja 1944 roku w Luebz. Studia w latach 1966 - 1972 w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi na Wydziale Ubioru. Dyplom w 1972 r. Podjął pracę pedagogiczną w 1971 r. jako asystent Leszka Rózgi na nowopowstającym Wydziale Grafiki. Od 1995 prowadzi Pracownię Podstaw Grafiki Warsztatowej. Tytuł profesora uzyskał w 2002 r. Od 2003 – 2008 r. twórca i kierownik Wyższego Studium Grafiki Artystycznej i Uzupełniających Studiów Magisterskich. W 2005 r. powołany przez Ministra Edukacji Narodowej jako ekspert do opracowania standardów nauczania dla kierunku „ grafika". Od 2008 r. kierownik Katedry Grafiki Warsztatowej . Zdobył około 30 nagród w konkursach plastycznych ogólnopolskich i międzynarodowych. Uprawia rysunek, grafikę artystyczną, malarstwo. Uczestniczył w około 300 wystawach w kraju oraz za granicą.

Serdecznie zapraszamy!