We wtorek, 26 maja o godzinie 14:00 serdecznie zapraszamy na spotkanie z Arthurem Blakiem Pearcem, Dziekanem Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Stanowego Valdosta, który opowie uczestnikom o macierzystej uczelni oraz zaprezentuje swoją twórczość. Spotkanie odbędzie się w sali kinowej na II pietrze CNiS. Serdecznie zapraszamy również na warsztaty litograficzne ‘Waterless Lithography’, które nasz gość poprowadzi 27 maja o godzinie 11:00 w sali 204. Organizatorem warsztatów jest Koło Naukowe Eksperymentarium.

Arthur Blake Pearce, urodzony w Stanie Georgia, tytuł magistra otrzymał na Stanowym Uniwersytecie Ball, zaś tytuł magistra sztuk pięknych na Uniwersytecie Południowego Illinois. Przez 13 lat pełnił funkcję kierownika Katedry Sztuki Uniwersytetu Stanowego Valdosta. Od 2013 roku jest Dziekanem Wydziału Sztuk Pięknych tej instytucji. Należy do stowarzyszeń Alpha Chi oraz Phi Kappa Phi, jest również członkiem Komisji Artystów Grafików Stanów Południowych, Amerykańskiego Stowarzyszenia Twórców Grafiki Warsztatowej oraz wielu innych organizacji. Prowadzi zajęcia z grafiki warsztatowej. Obecnie zajmuje się twórczością z zakresu malarstwa, grafiki artystycznej, rysunku oraz sztuki wideo.