Centrum Nauki i Sztuki
Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi

Szanowni Państwo,

już w tym tygodniu Łódź ponownie zamieni się w najbardziej ekologiczne miasto w Polsce! Wszystko to za sprawą zorganizowanego przez Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi - EcoMade Festival, którego II. edycja odbędzie się w dniach 19-21 listopada 2015 r.

Program wydarzenia zakłada szereg atrakcji, począwszy od bezpłatnych warsztatów dla dzieci i dorosłych oraz ogólnopolskiego konkursu upcyckling'owego, na pokazie ekologicznej mody i wystawach kończąc. Uczestnicy EcoMade Festival od najlepszych specjalistów w swoich dziedzinach, dowiedzą się, jak starym przedmiotom nadać drugie życie. Gościem specjalnym tegorocznej edycji festiwalu będzie znany na całym świecie projektant spod znaku "reused" - Ryan Frank.

Na filozofii upcycklingu oparty jest także ogólnopolski konkurs EcoMade Contest 2015, którego laureatów poznamy już 20 listopada o godz. 20:00 w auli Centrum Promocji Mody ASP podczas uroczystej Gali EcoMade Festival 2015, na którą serdecznie Państwa zapraszam.

Więcej informacji na temat festiwalu, oraz szczegółowy program warsztatów można znaleźć na stronie www.ecomadefestival.pl.