Zapraszamy na wystawę do Galerii Hol, która będzie czynna w dn. 18-30 listopada 2017 r. Na wystawie pt. „Differences/analogies” będzie można zobaczyć dzieła młodych projektantów biżuterii z trzech zagranicznych ośrodków kształcących artystów w tej dziedzinie.

Differences/analogies to projekt wyjątkowy. Różnorodne spojrzenie, mnogość osobowości, oryginalność koncepcji artystycznych, czasami bezkompromisowe i odważne prezentowanie idei gwarantuje spektakularne efekty. Sami twórcy, jak i zwiedzający zaproszeni zostaną niejako do wymiany myśli w poszukiwaniu tego, co wspólne, ale i tego, co nas tak fantastycznie różni. Może razem uda nam się zdefiniować kierunki rozwoju współczesnej biżuterii.

Do udziału w wystawie zaproszone zostały trzy zagraniczne uczelnie:

• Akademia Sztuk Pięknych w Wilnie, oddział w Telszy

• Narodowa Akademia Sztuki w Sofii (Pracownia Biżuterii na Wydziale Metalu)

• Akademia Sztuk i Projektowania Bezalel w Jerozolimie (Wydział Projektowania Biżuterii i Ubioru)

Dodatkowo ekspozycję dopełniać będą prace studentów Katedry Biżuterii Akademii Sztuk Pięknych im Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Kuratorzy wystawy: prof. Vered Kaminski, prof. Einat Leader, prof. Laima Keriene, prof. Dimitar Delchev, Monka Szpatowicz, dr Olga Podfilipska-Krysińska, dr Sergiusz Kuchczyński