15 listopada 2017 r. w Galerii Hol odbył się finisaż wystawy oraz uroczyste wręczenie nagród w Konkursie Hommage Hommage á l’Avant-Garde. Konkurs zorganizowany został dla uhonorowanie pamięci awangardy artystycznej początków XX wieku poprzez zaprezentowanie szerszej publiczności prac studenckich nawiązujących do tej tradycji. W konkursie udział wzięli studenci pięciu wydziałów uczelni oraz słuchacze Doktoranckich Studiów Środowiskowych.

Do udziału w Konkursie Hommage á l’Avant-Garde zgłosiło się 52 studentów.

Jury w składzie:

1. Ewa Partum – Autorka wielu instalacji w przestrzeni publicznej, akcji, performance, filmów i fotografii. Prekursorka sztuki konceptualnej w Polsce.
  2. Józef Robakowski – Artysta, historyk sztuki. Kurator i właściciel Galerii Wymiany.
  3. Joanna Rajkowska – Autorka projektów publicznych, obiektów, filmów, instalacji oraz efemerycznych akcji i sytuacji realizowanych w przestrzeni miejskiej.
  4. Michał Piernikowski – Dyrektor Festiwalu Łódź Design.
  5. Jan Gryka – Profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

przyznało 3 nagrody regulaminowe i 7 wyróżnień.

I Nagrodę Rektora ASP w Łodzi zdobyła Anna Madeńska
studentka Wydziału Sztuk Wizualnych za pracę pt. „37,1” wykonaną w Pracowni Fotografii i Działań Multimedialnych dr. Artura Chrzanowskiego

II Nagrodę Rektora ASP w Łodzi zdobył Grzegorz Demczukstudent Wydziału Grafiki i Malarstwa za pracę pt. „Kręcę się w kółko” wykonaną w Pracowni Multimediów dr. Łukasza Ogórka oraz za zdjęcia wykonane w Pracowni Obrazowania Fotograficznego dr hab. Marka Domańskiego, prof. nadzw.

III Nagrodę Rektora ASP w Łodzi zdobyła Justyna Maksajdastudentka Wydziału Grafiki i Malarstwa za kolekcje: „Ujawniająca się forma” i „Bez tytułu” wykonane w Pracowni Semantyki Obrazu dr. hab. Zbigniewa Nowickiego.

Wyróżnienia Jury otrzymali:

1. Anna Dziekańskastudentka Wydziału Tkaniny i Ubioru za pracę „Paniers” wykonaną w Pracowni Projektowania Form Złotniczych dr. hab. Ewy Effenberg.
  2. Joanna Kruczykstudentka Wydziału Sztuk Wizualnych za pracę „Bez tytułu” wykonaną Pracowni Fotografii i Działań Multimedialnych dr. Artura Chrzanowskiego
  3. Michał Wolniakstudent Wydziału Sztuk Wizualnych za pracę „Syndrom obcej ręki” wykonaną w Pracownia Fotografii i Działań Multimedialnych dr. Artura Chrzanowskiego
  4. Kamila Borysstudentka Wydziału Grafiki i Malarstwa za pracę „Kartka też obraz” wykonaną w Pracownia Semantyki Obrazu dr. hab. Zbigniewa Nowickiego
  5. Zuzanna Malinowskastudentka Wydziału Grafiki i Malarstwa za cykl prac „W plamach niepodzielna” wykonaną w Pracowni Semantyki Obrazu dr. hab. Zbigniewa Nowickiego
  6. Joanna Machstudentka Wydziału Tkaniny i Ubioru za pracę GOLD wykonaną w Pracownia Projektowania Biżuterii dr. Sergiusza Kuchczyńskiego
  7. Edyta Klaperstudentka Wydziału Tkaniny i Ubioru za pracę „Ongles-garden” wykonana w Pracowni Projektowania Druku I dr hab. Małgorzaty Lachman-Alwasiak

Fundatorzy wyróżnili nagrodami następujące osoby:

1. Nagrodę Miejskiej Galerii Sztuki otrzymałaJoanna Kruczyk
  2. Nagrodę Galerii Promocji Młodych przy Bałuckim Ośrodku Kultury „Rondo” otrzymałaJoanna Cisek
  3. Nagrodę Galerii Promocji Młodych przy Bałuckim Ośrodku Kultury „Rondo” otrzymałGrzegorz Marcisz
  4. Nagrodę Miesięcznika Kalejdoskop otrzymałPiotr Siudeja
  5. Wyróżnienie Miesięcznika Kalejdoskop otrzymałaJoanna Pastuszak
  6. Nagrodę Punktu Odbioru Sztuki otrzymałMichał Wolniak
  7. Nagrodę Galerii OPUS otrzymałaMonika Rogalska
  8. Nagrodę Łódzkiego Domu Kultury otrzymałaAnna Madeńska
  9. Nagrodę Łódzkiego Domu Kultury otrzymałaKatarzyna Słomiana
  10. Nagrodę Łódzkiego Domu Kultury otrzymałMichał Wolniak
  11. I Nagrodę Muzeum Sztuki w Łodzi otrzymałaIrena Zieniewicz
  12. II Nagrodę Muzeum Sztuki w Łodzi otrzymałaMagdalena Dylak
  13. Nagrodę Galerii Wschodniej otrzymałaJoanna Kruczyk
  14. Nagrodę Galerii Wschodniej otrzymałaAnna Madeńska
  15. Nagrodę Galerii Wschodniej otrzymałaKatarzyna Słomiana
  16. Nagrodę Galerii Wschodniej otrzymałMichał Wolniak
  17. Nagrodę Galerii Wschodniej otrzymałGrzegorz Demczuk
  18. Nagrodę Galerii Wschodniej otrzymałaKatarzyna Noemi Pomorska
  19. Nagrodę Kwartalnika Artystyczno-Literackiego ARTERIE otrzymałaKatarzyna Noemi Pomorska
  20. Nagrodę Galerii 526 przy Poleskim Ośrodku Sztuki otrzymałaIrena Zieniewicz
  21. Nagrodę Galerii 526 przy Poleskim Ośrodku Sztuki otrzymałGrzegorz Demczuk

Komisarzem Konkursu Hommage á l’Avant-Garde oraz kuratorem wystawy była mgr Aleksandra Ignasiak.

Komisarzami Wydziałowymi Konkursu zostali

• mgr Andrzej Fydrych z Wydziału Grafiki i Malarstwa,
  • mgr Adrianna Grudzińska-Pham z Wydziału Tkaniny i Ubioru,
  • mgr Katarzyna Lewoc z Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz
  • mgr Agnieszka Chojnacka z Wydziału Sztuk Wizualnych
  • mgr Jarosław Borek z Wydziału Rzeźby i Działań Interaktywnych
  • mgr Aleksandra Ignasiak z Doktoranckich Studiów Środowiskowych

Za projekt zaproszeń i plakatów oraz katalogu odpowiedzialny był dr Bogusław Jaworski.