Projekt Re-cover to dwudniowe warsztaty, w trakcie których uczestnicy szyją przeciwdeszczowe kurtki z materiałów, które nie zostały użyte przy produkcji ubrań firmy PAJAK.Warszaty będą sie odbywały w Centrum Nauki i Sztuki ASP w Łodzi.

Z pozornie niepotrzebnych resztek tworzą praktyczne, funkcjonalne peleryny. Każda peleryna jest indywidualnym i niepowtarzalnym projektem uczestnika. Dzięki użyciu technologicznych materiałów stosowanych do szycia odzieży przeznaczonej na ekstremalne warunki atmosferyczne kurtki są bardzo wytrzymałe i funkcjonalne. Projekt od początku jest wspierany przez firmę Łucznik zapewniającą maszyny do szycia.

Małgorzata Salamon jest założycielką i projektantką marki, którą prowadzi pod własnym nazwiskiem oraz absolwentką Szkoły Artystycznego Projektowania w Krakowie oraz Prawa na Wydziale Prawa i Administracji w Krakowie. W 2016 roku stworzyła „Re-cover”, czyli warsztaty projektowania ubrań dla osób bezdomnych. Projekt polega na uzyskiwaniu od firm odzieżowych resztek materiałów niewykorzystanych w produkcji i szyciu z nich kurtek przeciwdeszczowych. Pierwsza odsłona miała miejsce w Galerii Dizajn BWA Wrocław, a druga na Gdynia Design Days w 2016 roku. Projekt jest dalej kontynuowany, a jego głównym partnerem jest firma Łucznik. Marka Małgorzata Salamon założona pod koniec 2014 roku składa się z dwóch linii: Casualove oraz Studio.

czas: 29 listopada 2017 r. i 30 listopada 10:00 – 18:00
ilość miejsc: 14
zapisy: na wszystkie warsztaty prowadzone są mailowo – zgłoszenie należy wysłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wpisując w treść maila imię i nazwisko, nr telefonu i tytuł warsztatu