Serdecznie zapraszamy na spotkanie organizacyjne dotyczące konkursu “Design w praktyce”, w którym studenci Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi mogą wygrać półroczny, bezpłatny wynajem lokalu w kultowej przestrzeni OFF Piotrkowska Center, wraz z darmową opieką prawną i księgową. Spotkanie odbędzie się19 marca 2018 r o godz. 11:45 w Kinie 3D(II p. Centrum Nauki i Sztuki, ul. Wojska Polskiego 121).

Sztuka to biznes, a biznes to też jest sztuka. Masz kreatywny pomysł na połączenie sfery artystycznej z nowymi technologiami? Weź udział w konkursie „Design w praktyce”! Na zwycięzcę czekają nagrody, w tym m.in. pół roku bezpłatnego wynajmu pracowni na OFF Piotrkowska Center, a także wsparcie nietuzinkowych mentorów.

OFF Piotrkowska Center, jedno z największych zagłębi przemysłów kreatywnych w Polsce, zachęca młodych studentów i absolwentów Akademii Sztuk Pięknych do wykazania się zmysłem przedsiębiorcy. Zadaniem uczestników konkursu „Design w praktyce” jest przedstawienie pomysłu na biznes, start-up lub produkt, który będą mogli sprzedać branży twórczej lub który pozwoli wcielić elementy sztuki w sferę czysto użytkową. Przykłady przenikania się tych dwóch światów widzimy wokół nas. Czy to przechadzając się po muzeum w rozszerzonej rzeczywistości, czy tak po prostu – korzystając z pięknie zaprojektowanego smartfona.

Zwycięzca konkursu otrzyma pół roku bezpłatnego wynajmu lokalu w kultowej przestrzeni OFF Piotrkowska Center wraz z darmową opieką prawną i księgową. Na miejscu czeka zaś nie tylko inspirujące sąsiedztwo pracowni projektowych, architektonicznych i designerskich, ale też garnący się do pomocy mentorzy, w tym absolwenci łódzkiej ASP – Rafał Lejman (Brush Barber Shop, restauracja NÕŻ) i Dorota Kempko (Animal Kingdom), a także Michał Styś, pomysłodawca przestrzeni i szef OPG Property Professionals.

Swoje pomysły zgłaszać możecie najpóźniej do 15 czerwca b.r. osobiście dostarczając pracę konkursową do Biura Karier ASP w Łodzi, III piętro ASP Łódź, pok. 306.

Konkurs kierowany jest do studentów studiów stacjonarnych, niestacjonarnych, podyplomowych i absolwentów (do 5-go roku po ukończeniu studiów) ASP w Łodzi.