Centrum Nauki i Sztuki
Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi

Ambasada Japonii i Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi serdecznie zapraszają na wykład Pana Yoshinao Sugihara pt: „Papier Washi – technika wytwarzania, zastosowanie i miejsce w kulturze japońskiej”, który odbędzie się dnia 18 października 2019 roku (piątek), o godzinie 12.00, w Centrum Nauki i Sztuki, ul. Wojska Polskiego 121 w Łodzi (sala komputerowa, II piętro).

Serdecznie zapraszamy do Galerii Lektorium na wystawę pt. "Miejskie eksploracje" prezentującą wybrane prace Tomasza Zjawionego. Autor jest laureatem nagrody Rektora ASP w Łodzi w XXXV Konkursie im. Władysława Strzemińskiego - Sztuki Piękne 2018 Łódź za cykl 5 obrazów.  Ekspozycję można oglądać od 16 lipca do 16 sierpnia 2019 r.

Serdecznie zapraszamy na wykład prowadzony przez firmę GROHE poświęcony kwestiom wzornictwa, technologii i ekologii w branży rozwiązań sanitarnych. Spotkanie pod hasłem Nowoczesna technologia w łazience i kuchni odbędzie się 29 maja w kinie 3D (II p. , budynek Centrum Nauki i Sztuki), w godzinach 10:00 – 12:00.

Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, prof. dr hab. Jolanta Rudzka Habisiak ma zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy Konkursu Hommage à Łódź.

Wernisaż oraz uroczyste wręczenie nagród laureatom odbędą się 18 maja 2019 roku (sobota) o godz. 18.30 podczas NOCY MUZEÓW w Galerii Hol Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi
(ul. Wojska Polskiego 121). Wystawa czynna będzie do 20 czerwca 2019 roku.

Jak każdego roku serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzenia Akademii w trakcie Nocy Muzeów (18 maja 2019 r.). Tym razem również czeka kilka atrakcji.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z meksykańskim artystą Demiánem Floresem, który 20 maja 2019 r. (poniedziałek) o godz. 13.00 przedstawi swoją twórczość osadzoną w kontekście historii i kultury Meksyku, zaprezentuje projekty i odsłoni kulisy warsztatów, jakie prowadzi przy okazji swoich wystaw. Wykład odbędzie się w Kinie 3D (Centrum Nauki i Sztuki ASP w Łodzi, ul. Wojska Polskiego 121, II piętro).

Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy pt. “Kalejdoskop. 45 lat grafiki użytkowej”, która prezentowana jest w Galerii Lektorium (Czytelnia główna Biblioteki ASP w Łodzi, CNiS, parter). Na ekspozycji znajdują się plansze z przykładami graficznych rozwiązań stosowanych w 45-letniej historii “Kalejdoskopu”, w tym z najlepszych okresów, gdy pismo projektowali Ryszard Kuba Grzybowski i Zbigniew Koszałkowski. Wernisaż planowany jest 26 kwietnia 2019 roku o godz. 13.30. Wystawa będzie czynna do 31 maja 2019 roku.  

Serdecznie zapraszamy na wykład i spotkanie z holenderskim artystą, Janem Domsem, który odbędzie się 24 kwietnia 2019 r (środa) godz. 10:30 w Kinie 3D. Jan Doms podczas wykładu przedstawi zarys swojej twórczości oraz projekt MUSHTOPIA, który jest festiwalem sztuki kierowanym również do studentów ASP w Łodzi, a odbywającym się w tym roku we wrześniu w Armenii. Wykład będzie prowadzony w języku angielskim. Opieka i koordynacja: dr Tomasz Matuszak.

We wtorek 9 kwietnia 2019 r. w godz. 10.00–11.00 zapraszamy do Kina 3D na spotkanie dotyczące rezydencji w Art._Inkubatorze.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko

MAŁY TEST