Centrum Nauki i Sztuki
Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi

W dniach 1-8 grudnia 2016 r. w Galerii Hol (parter) miała miejsce wystawa prac zgłoszonych do konkursu EcoMade Contest 2016.

Gala konkursu na najlepsze realizacje powstałe w nurcie upcycklingu - EcoMade Festival, odbyła się 2 grudnia 2016 r. (piątek) w Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Pod obrady jury trafiło w drugim etapie blisko 80 projektów zgłoszonych w ramach dwóch kategorii: Fashion i Design. Realizacje z dziedziny designu przedstawione zostały na wystawie przygotowanej przez studentów ASP pod kuratorską opieką prof. Małgorzaty Siwek.

Wybór laureatów okazał się niezwykle trudny. Ostatecznie jury po burzliwych naradach zdecydowało się nagrodzić następujących projektantów:

Kategoria Fashion:

I miejsce – Adam Kaczmarek za projekt „Bez tytułu”

II miejsce – Olena Didora za projekt „ARMOUR”

III miejsce – Iwona Mitrowska za projekt „RAW”

Kategoria Design:

I miejsce – Anna Woźniak za projekt „Nowe połączenia”

II miejsce – Jan Godlewski za projekt „Spee”

III miejsce – Agnieszka Witkowska za projekt „Dywanik ze starych jeansów”

Dodatkowe wyróżnienie ufundowała stacja nc+. Nagrodę finansową w wysokości 3 000 zł odebrała z rąk Łukasza Słotwińskiego, dyrektora kreatywnego stacji, Anna Woźniak – autorka projektu „Nowe połączenia”.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym! Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w tegorocznej edycji EcoMade Contest i zapraszamy do udziału w kolejnej.

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko

MAŁY TEST