Centrum Nauki i Sztuki
Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi

Serdecznie zapraszamy na wykład Pani Martyny Romanowicz pt. "Co wiedzieć, żeby tworzyć i nie zwariować? Higiena psychiczna procesu twórczego”, który odbędzie się w dniu 17 maja 2017 r. (środa) o godz. 14.00 w sali Kina 3D w Centrum Nauki i Sztuki Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Wykład organizowany jest przy współpracy Biura Karier Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

 

Co wiedzieć, żeby tworzyć i nie zwariować?

Higiena psychiczna procesu twórczego

Czy wiedziałeś, że epizody załamań psychicznych to nie samo zło, ale również siła rozwoju osobowości artystycznej? Chcesz dowiedzieć się, co to jest wzmożona pobudliwość psychiczna i dlaczego warto, aby korzystał z niej każdy twórca? Przyjdź na wykład, a poznasz różne wymiary pobudliwości otwierających proces twórczy i lepiej zrozumiesz siebie. Na spotkaniu zostanie podjęta dyskusja na temat higieny psychicznej procesu tworzenia, dzięki której będziesz miał możliwość usłyszeć, jak inni twórcy radzą sobie z oporem twórczym.

Na koniec zostanie przeprowadzone krótkie badanie psychologiczne, które może poszerzyć Twoją wiedzę o o sobie. Jego celem jest sprawdzenie, czy studenci uzdolnieni plastycznie różnią się w zakresie wzmożonej pobudliwości psychicznej od studentów nieprzejawiających ponadprzeciętnych zdolności w tym zakresie. Badania będą anonimowe, dobrowolne, a opracowane wyniki będą wykorzystane wyłącznie w celach naukowych.

Wykład poprowadzi Martyna Romanowicz, psycholog, wokalistka, poetka, autorka bloga „Psychologia dla artystów” i badaczka psychologii twórczości, współpracująca w badaniach nad wzmożoną pobudliwością muzyków i artystów sztuk wizualnych.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko

MAŁY TEST