Centrum Nauki i Sztuki
Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi

Pracownia Działań Interaktywnych i Site Specific serdecznie zapraszają na wykład Yaacova Chevetza pt. My Sculpture 1974-2015 (and everything in between), który odbędzie się 7 listopada (wtorek) 2017 r. o godz. 10.00 w sali kina 3D (Centrum Nauki i Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, ul. Wojska Polskiego 121, II piętro).

 

Yaacov Chefetz w swoich pracach wykorzystuje wiele mediów obejmujących rysunek, rzeźbę, wideo, fotografię oraz pracę z ziemią. Jego wystawy i instalacje site-specific obejmują i odnoszą się do szerokiego wachlarza wpływów: jego osobistą perspektywę wychowania wśród europejskich imigrantów – założycieli państwa żydowskiego, dziedzictwo niegdyś kwitnącego egalitarnego środowiska kibucowego, wpływ europejskiej kultury na życie w Izraelu, relacje między Żydami a izraelskimi Arabami w północnej części Izraela (wielu jego studentów z Instytutu Technion to Palestyńczycy), ekologia pustyni i Bliskiego Wschodu czy przepływ tożsamości wśród różnych pokoleń Izraelczyków. Yaacov Chefetz jest profesorem na izraelskiej uczelni Technion Institute of Technology w Haifie. Wśród wielu innych jego wystawy indywidualne obejmują Museum of Israeli Art (Ramat Gan), Haifa Museum of Modern Art i Lobelsky Gallery w Nowym Jorku. Jego prace zostały pokazane w ramach licznych wystaw zbiorowych, w tym Artists Museum (Berlin), The Israel Museum (Jerusalem), Tel Aviv University Art Gallery, Brooklyn Museum (NY), a także na wystawach w Sztokholmie, Cleveland, Portugalii, Tokio, Seulu i Warszawie.

…the prevailing circumstance always influence my artistic activities, in a sense, I feel that I can not escape from this situation. Things sometimes developed in particular way as response or as data processing…

Yaacov Chefetz

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko

MAŁY TEST