Centrum Nauki i Sztuki
Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi

W dniu 21 lutego 2018 r. (środa) o godz. 11.00 w Kinie 3D rozpocznie się spotkanie z Wojciechem Niewiarowskim, autorem książki pt. "Artysta u progu kariery zawodowej", połączone z prezentacją książki.

Serdecznie zapraszamy!

Po ukończeniu uczelni przyjdzie czas na dorosłe życie i część z Was będzie chciała utrzymywać się z własnej twórczości, tzn. tworzyć i sprzedawać dzieła sztuki. Jak to zrobić unikając jednocześnie najczęściej popełnianych błędów wyjaśnia Wojciech Niewiarowski w książce „Artysta u progu kariery zawodowej”. Autor opisuje różne, możliwe warianty kariery zawodowej artysty plastyka uwzględniające zarówno współpracę z galeriami i domami aukcyjnymi jak i samodzielne prowadzenie galerii autorskiej.

Wojciech Niewiarowski jest prezesem zarządu domu aukcyjnego Rynek Sztuki sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi, prezesem zarządu Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich oraz wykładowcą związanym z Krakowską Akademią im. Frycza Modrzewskiego, ma kilkudziesięcioletnie doświadczenie w handlu dziełami sztuki i jest twórcą, zapoczątkowanego w 2006 roku, programu umożliwiającego początkującym artystom plastykom zaistnienie na rynku sztuki, który wykształcił się w kierunek określany mianem Młodej Sztuki.

Więcej o książce:
https://www.galaktyka.com.pl/product,,915,3.html

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko

MAŁY TEST