Centrum Nauki i Sztuki
Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi

Serdecznie zapraszamy na wystawę, nierozerwalnie związanego z modą rysunku żurnalowego, która jest zorganizowana w ramach Łodzi Young Fashion 2018.Sześciu autorów, którzy do perfekcji opanowali technikę tworzenia rysunków, wypracowując własny rozpoznawalny styl, zaprezentuje swoje prace, zdradzając tajniki warsztatu i przybliżając świat wielkiej mody. Ekspozycja będzie czynna w Galerii Hol (Centrum Nauki i Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, parter,ul. Wojska Polskiego 121) do 22 października 2018 r.

 

Na wystawie swoje prace zaprezentują:

Megan-Ruth St Clair Morgan, która podróżując po całym świecie, dokumentuje na żywo kreacje prezentowane na najważniejszych wybiegach świata. Zaliczana do najzdolniejszych polskich projektantekNatasha Pavluchenko– laureatka wielu nagród i wyróżnień, przyjęta do prestiżowego Alta Roma Alta Moda. Przedstawiciel młodego pokolenia ilustratorów modyMateusz Suda. Znakomity projektant graficzny, którego prace zostały docenione przez takie domy mody jak: Moschino, Calvin Klein, Marc Jacobs czy Versace.Elena Ciuprina– ilustratorka mody, projektantka mołdawskiego pochodzenia, tworząca rysunki dla takich domów mody jak Chanel czy Bvlgari. Współpracuje z wieloma markami, m.in. z L‘Oreal Paris, Pandora, Ray Ban, MISBHV. Jej ilustracja “Gucci Girl” była pierwszą ilustrowaną okładką magazynu „Lounge”. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi,Magdalena Kruszyńska– dyrektor kreatywna wiodących marek modowych w Polsce, która od kilku lat mieszka w Paryżu, gdzie pracuje dla czołowych domów haute couture i prêt-à-porter.Agnieszka Stopyra– ilustratorka, graficzka specjalizująca się w ilustracji mody, której motywem przewodnim jest kobiecość. Jako jedyna Polka wygrała Międzynarodowy Konkurs Magazynu „Superior Digital” na listopadową okładkę w 2015 roku.

Doskonale zaaranżowana wystawa rysunku żurnalowego to miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić, podążając mapą wydarzeń Łódź Young Fashion 2018!

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko

MAŁY TEST