Centrum Nauki i Sztuki
Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z meksykańskim artystą Demiánem Floresem, który 20 maja 2019 r. (poniedziałek) o godz. 13.00 przedstawi swoją twórczość osadzoną w kontekście historii i kultury Meksyku, zaprezentuje projekty i odsłoni kulisy warsztatów, jakie prowadzi przy okazji swoich wystaw. Wykład odbędzie się w Kinie 3D (Centrum Nauki i Sztuki ASP w Łodzi, ul. Wojska Polskiego 121, II piętro).

 

Praca Demiana zmusza do refleksji na temat tożsamości, terytorium, pamięci, tygli kulturalnych występujących we współczesnym Meksyku. Każda z prac porządkuje i łączy symbole, odniesienia do praktyk kulturalnych, napotkanych obrazów, apostrof do historii sztuki i wielu języków formalnych. Artysta łączy w swoich pracach nie tylko różnorodne techniki, ale też elementy sztuki dawnej, którą osadza w kontekście aktualnym nadając jej uniwersalnego wymiaru. Jego sztuka stanowi ironiczno-krytyczny komentarz do otaczającej rzeczywistości.

Wykład organizuje Ambasada Meksyku w Polsce wraz z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie w ramach wystawy „Krwią i ogniem. Sztuka Demiana Floresa”, która ma miejsce w Ogrodzie Rzeźb Juana Soriano w Owczarni/Podkowie Leśnej. Partnerem wydarzenia jest także Urząd Miasta Łodzi.

Więcej informacji o wystawie:

www.facebook.com/ambasadameksyku
www.soriano.pl

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko

MAŁY TEST