Centrum Nauki i Sztuki
Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi

W dniu 27 lipca 2014 r. Centrum Nauki i Sztuki Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi włączyło się obchody „Urodzin Łodzi”.

 

W ramach obchodów 591. urodzin nadania Łodzi praw miejskich, władze miasta zorganizowały dla mieszkańców miasta Spacery po najważniejszych inwestycjach powstających lub niedawno powstałych w Łodzi. Wśród proponowanych przez Urząd Miasta Łodzi przedsięwzięć znalazły się także nowe budynki Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi - Centrum Promocji Mody oraz Centrum Nauki i Sztuki.

Zwiedzanie nowych budynków Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi możliwe było w niedzielę 27 lipca 2014 r., w godzinach 10.00-14.00. Wycieczki ruszały z punktu spotkań co 30 min.

W upalną, ostatnią niedzielę lipca, Akademię odwiedziło ok. 90 osób. Wszyscy oprowadzeni zostali po najważniejszych częściach budynku Centrum Promocji Mody i zapoznali się z działaniem Centrum Nauki i Sztuki. Goście ASP poznali parametry techniczne nowych budynków, ich przeznaczenie i możliwości.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko

MAŁY TEST