Centrum Nauki i Sztuki
Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi

Centrum Nauki i Sztuki Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi serdecznie zaprasza na projekcję filmów poświęconych tematyce projektu "Dramat Wolności". Spotkanie będzie miało miejsce w sali projekcyjnej Centrum Nauki i Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (II piętro) 3 października 2014 roku o godz. 17.00.

W projekcie „Dramat Wolności” udział bierze ok. 100 osób, przede wszystkim są to studenci z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych w Warszawie, Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi oraz Alanus Hochschule für Kunst und Gesellschaft w Alfter koło Bonn i Wydziału Sztuki Uniwersytetu Ostrawskiego.
Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi reprezentują: prof. Andrzej Bartczak, Andrzej Grenda prof. nadzw., prof. Zdzisław Olejniczak, asystenci: Gabriela Cichowska, Aleksandra Ignasiak, Andrzej Fydrych, Jan Wasiński, student Krystian Berlak.

***

„Dramat Wolności” jest jedną z trzech części działań plastycznych, werbalnych, filmowych. Poprzednie to „Labirynt Wolności” i „Horyzont Wolności”. Idea projektu zasadza się na przekonaniu, że wolnością zajmować się można i trzeba zawsze, niezależnie od realiów politycznych, religijnych, społecznych; że wolność jest dobrem, o które należy zabiegać, które należy pielęgnować; że wolność ma też wymiar tragiczny: wolność to możliwość wyboru, ale także konieczność wyboru; to niebezpieczeństwo złych wyborów.
„Dramat Wolności w swoim elementarnym wymiarze, będzie próbą odpowiedzi na podstawowe pytania związane z tematem projektu: czym jest wolność ?, czy wolność da się opisać i wyrazić w sztuce ?, czy wolność zyskuje się raz na zawsze ?, czy wolność jest sprzymierzeńcem czy przeszkodą dla artysty.

Serdecznie zapraszamy!

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko

MAŁY TEST